EKOenerga.pl

Produkty

Ocet jabłkowy cydr naturalna odżywka do włosów

Ocet jabłkowy na włosy i na skórę

Specyfik ten znany był już w starożytności. Hipokrates leczył swoich pacjentów octem jabłkowym i miodem z poważnych schorzeń układu pokarmowego. Jednak jego zalety są szczególnie imponujące w kosmetyce.

Wzmacnia i odżywia włosy –  syntetyczne szampony, które niszczą włosy składają się z agresywnych środków chemicznych i innych nieprzyjemnych składników. Często pozbawiają one włosy z ich naturalnych olejów i pozostawiają je suche, łamliwe i bez życia. Na szczęście, ocet jabłkowy  robi fantastycznie naturalną alternatywę dla syntetycznych produktów do pielęgnacji włosów. Jest środkiem silnie przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybiczym i przeciwwirusowym, przez co może wyleczyć skórę głowy ze szkodliwych mikroorganizmów. Ocet jabłkowy odblokowuje mieszki włosowe, utrzymuje równowagę pH oraz wzmocnia wały włosów, zamykając ich łuski. Włosy stają się silniejsze, bardziej błyszczące i zdrowsze.  Aby użyć go jako szamponu należy wymieszać jedną czwartą filiżanki octu z jedną szklanką wody, wymieszać i  spryskać włosy i skórę głowy z mieszaniny. Pozostawić na 5 minut a następnie spłukać.

Poprawia zdrowie skóry – ocet jabłkowy jest dobry na poprawę stanu zdrowia skóry, bo po pierwsze, jego kwasy mogą pomóc „przetrawić” nasze martwe komórki skóry, tym samym wywołując odnowę komórek, w których nowsze i bardziej żywe warstwy skóry zastępują starszą warstwę. Po drugie ocet jabłkowy (którego pH rzadko przekracza 3) pomaga przywrócić naturalną kwasowość naszej skóry, co poprawia cerę i zmniejsza jej podatność na zanieczyszczenia środowiska. Wystarczy zmieszać ćwierć filiżanki z jedną szklanki wody i rozprowadzić mieszankę na żądany obszar za pomocą wacika. Można również przymocować wacik do brodawek i innych wypukłości skóry przez noc. Zgrubienie powinno spaść rano.

Czyści i wybiela zęby – po rozcieńczeniu wodą ocet jabłkowy jest idealny do płukania jamy ustnej ze względu na jego zdolność do regulowania metabolizmu wapnia i likwidacji osadów kamienia nazębnego. Co więcej, jest on znany z usuwania plam na powierzchni zębów, dzięki czemu są bielsze i zdrowsze. Po umyciu zębów, dodać łyżeczkę octu jabłkowego do małej szklanki wody i wypłukać usta przez 30-60 sekund, następnie przepłukać usta czystą wodą. Należy pamiętać, że ocet jabłkowy nierozcieńczony nie powinien być stosowany do płukania jamy ustnej, ponieważ jego kwasowość może powodować osłabienie szkliwa.

Oczywiście ocet jabłkowy musi być naturalny, nie wzbogacony syntetykami.

Żródło: http://www.naturalnews.com/