EKOenerga.pl

Produkty

Olej z kiełków pszenicy jak krem przeciwzmarszczkowy

Olej z kiełków pszenicy tłoczony na zimno, nieoczyszczony

Olej z kiełków pszenicy to jedno z najbogatszych źródeł witaminy E. Najbardziej wartościowe są jądra pszenicy, które zawierają 23 różnych składników odżywczych, w tym białka, witamin z grupy B, kwasy tłuszczowe omega-3 kwasy tłuszczowe, żelazo i wapń. Szczególnie dobrze nadaje się do nawilżania skóry.

Olej z kiełków pszenicy jest łatwo wchłaniany przez skórę, co sprawia, że ​​jest skuteczne nawilżający. Po nałożeniu na skórę zapewnia zdrowy napar witaminy A, witaminy D, witaminy z grupy B, przeciwutleniaczy i kwasów tłuszczowych. Te składniki nie tylko nawilżają i leczą suchą lub popękaną skórę, ale również pomagają w zapobieganiu powstawania blizn. W szczególności, olej z kiełków pszenicy jest bogatym źródłem witaminy E, która pomaga zmniejszyć uszkodzenia skóry, zwalcza wolne rodniki, wspiera powstawanie zdrowego kolagenu i utrzymania kolorytu skóry.

Gdy stosuje się miejscowo na skórę pomaga w tworzeniu się nowych komórek, poprawa krążenia, a także przyczynia się do naprawy po słonecznych uszkodzeniach. Jest również stosowany w celu łagodzenia objawów zapalenia skóry.

Ma wysoką zawartość witaminy E oraz niezbędne kwasy tłuszczowe dlatego przyczynia się do wygładzania skóry, nadaje jej młodszego wyglądu. Wspomaga również gojenie blizn i korzystnie wpływa na rozstępy. Doskonały na twarz zwłaszcza w okolice oczu. Dawkować zewnętrznie można bez ograniczeń.

Ponadto zawiera skwalen (który bierze udział w procesie wzrostu komórek), który jest naturalnym bakteriobójczym środkiem i ma wspaniałe właściwości lecznicze. Skwalen jest składnikiem płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. Zaaplikowany na skórę zmiękcza ją oraz przyspiesza przenikanie wody przez warstwę rogową. Ma zdolność do zwiększania oddychania tkankowego skóry.

Spożywanie oleju z kiełków pszenicy korzystnie wpływa na układ krążenia: zapobiega występowaniu miażdżycy i chorób serca, rozszerza naczynia krwionośne, poprawia płodność, wspomaga leczenie chorób płuc i łagodzi objawy drażnienia przy chorobie Parkinsona.