EKOenerga.pl

Produkty

Wyciąg z kwiatów lipy odżywka do włosów lub okład na oczy - zioła

Kwiatostany lipy zawierają flawonoidy, kwasy organiczne, olejki eteryczne, fitosterole, garbniki, sole mineralne, witaminę C i PP, Lipa może być stosowana wewnętrznie i zewnętrznie.

Wyciąg z lipy wykazuje działanie zmiękczające, wygładzające i zamykają pory, co korzystne jest przy trądziku lub przy cerze tłustej. Napar stosuje się bezpośrednio na skórę, co wpływa na złagodzenie podrażnień. Ekstrakt lipy wzmacnia włosy, polecany w szczególności na włosy suche i łamliwe, ale także nadaje włosom połysk i elastyczność.  Działa korzystnie na skórę głowy, hamuje powstawanie łupieżu suchego i zwiększają wytrzymałość włosów na uszkodzenia mechaniczne. Świeże liście lipy mają właściwości gojące przez co korzystnie działa na owrzodzenia i zainfekowane rany.

Napar lipowy można też stosować w formie okładów na oczy by zmniejszyć cienie i worki pod oczami oraz przy stanach zapalnych spojówek, obrzękach czy przy suchości oczu. Stosując na skórę twarzy wpływa korzystnie na stan skóry naczynkowej, zmniejsza przekrwienie skóry i zaczerwienienie, odświeża i lekko nawilża, sprzyja gojeniu wyprysków i wszelkich drobnych skaleczeń, łagodzi swędzenie i pieczenie skóry przez co może być stosowany po depilacji.